Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Interaktivní městská hra Open Senses

18. 5. 10:0019. 5. 18:00

Open Senses Praha

Jaké to je pohybovat se po městě, když jste na vozíku nebo máte omezené zrakové schopnosti? Přijďte si to vyzkoušet na festival Open House Praha!

Součástí festivalu Open House Praha, který v Praze každoročně otevírá běžně nepřístupná místa, bude interaktivní městská hra, kterou připravili studenti Arts managementu Vysoké školy ekonomické jako doprovodný program. Hru Open Senses si můžete přijít zahrát o festivalovém víkendu 18.-19. května 2024. Hlavním tématem je inkluzivita a zpřístupnění města všem.

Open Senses probíhá jako procházka po 5 stanovištích umístěných poblíž budov otevřených v rámci festivalu. Na každém stanovišti na vás bude čekat úkol, jehož splněním se posunete o krok blíže k vyluštění tajenky. Zároveň budete poznávat městský prostor pomocí smyslů a vyzkoušíte si výzvy, kterým denně čelí lidé se zrakovým či pohybovým omezením. Až vyluštíte tajenku, v Kampusu Hybernská na vás bude čekat odměna!

Ke hře bude k dostání průvodce s instrukcemi, mapou stanovišť a tajenkou. Získáte ho na stanovištích nebo online, a to v českém nebo anglickém jazyce.

Účast je zdarma a není potřeba se dopředu registrovat. Celá hra trvá cca 1-2 hodiny, přístupná je i lidem s handicapy a nejvíce si ji užijete s rodinou či přáteli.

Pro další informace sledujte Facebook událost Open Senses!

Podrobnosti

Zahájení:
18. 5. 10:00
Ukončení:
19. 5. 18:00
Rubrika Akce:

Místo konání

Kampus Hybernská
Kampus Hybernská + Google Mapa