Galerie umění Kunsthalle Praha

O podniku
5.002

Kunsthalle Praha je nové místo pro umění na kulturní mapě Prahy. Jako nestátní a neziskovou platformu k propojování české a mezinárodní umělecké scény ji založila nadace The Pudil Family Foundation.

Místo bývalé Zengerovy transformační stanice v historickém centru Prahy jsme se rozhodli oživit programem pro co nejrozmanitější publikum. Najdete u nás tři rozsáhlé galerijní prostory, design shop, bistro i kavárnu s terasou a půvabným výhledem na Petřín a Pražský hrad. Mezinárodní program stavíme na krátkodobých výstavách současného a moderního umění, stejně tak na inovativních vzdělávacích aktivitách.

Naší misí je přispět k hlubšímu porozumění českého a mezinárodního umění 20. a 21. století. Uměleckou sbírkou, výzkumem i podporou zahraničních rezidencí pro umělkyně, umělce a kurátorky nebo kurátory usilujeme o maximální provázání naší umělecké scény s tou světovou.

Názvem Kunsthalle Praha reflektujeme vzpomínku na multikulturní kořeny Prahy jako města tří národů, dvou jazyků a jedinečného půvabu. Společně s vámi vytváříme inspirativní prostředí, které nám všem umožňuje objevovat a sdílet mezi sebou nové pohledy na kulturu a na svět, v němž žijeme.

Těšíme se na vaši návštěvu!
Tým Kunsthalle Praha

Adresa