Cvičení venku – workout hřiště na Žižkově

Workoutová hřiště jsem začal využívat v podstatě z donucení při prvním větším lockdownu. Dříve jsem jim nevěnoval pozornost a cvičil jsem jen ve fitku. Postupně jsem navštívil všechny venkovní posilovny na Žižkově a řekl jsem si, že by se o tom dalo napsat několik vět.

Hrazdy s výhledem (Vítkov u památníku)

Naše první zastávka bude na Vítkově kousek od zadní části památníku, kde se nachází velmi malé workoutové hřiště, které se skládá ze tří navzájem spojených hrazd. Ze všech venkovních posiloven, které v tomto článku uvádím má nejlepší výhled. Další výhodou jsou kameny (cca 10 kg a 25 kg), se kterými můžete procvičit další partie.

Vybavení: 3x hrazda / kámen 10 kg a 25 kg
Povrch: guma
Návštěvnost: střední
Free wi-fi: ne

Posilovna na mapě

Workout hřiště (Vítkov – nad žižkovským tunelem)

Z naší první zastávky je to jen pár kroků směrem od památníku ke druhému workoutovému hřišti na Vítkově. Na první pohled je tady více možností pro cvičení, velkou nevýhodou je absence hrazdy. Řešením může být kombinovat obě hřiště v jednom tréninku.

Vybavení: lavice na sedy lehy / hyperextenze / bradla 2x / držadla na kliky 2x / kámen 10 kg / opora na dřepy na jedné noze
Povrch: guma / štěrk
Návštěvnost: nízká
Free wi-fi: ne

Posilovna na mapě

Workout hřiště (Vítkov – u fotbalového hřiště)

Třetí z vítkovských workoutových hřišť se nachází opět o pár desítek metrů dál směrem dozadu od památníku, hned za fotbalovým hřištěm. Díky své konstrukci umožňuje velký rozsah cviků. Navíc se hned vedle nachází betonový plácek, který můžete využít např. pro rozcvičku nebo pro skákání na švihadle.

Vybavení: lavice na sedy lehy / bradla / hrazdy / žebřiny
Povrch: gumová rohož
Návštěvnost: střední
Free wi-fi: ne

Posilovna na mapě

Workout hřiště u FK Viktoria Žižkov

Posouváme se směrem z Vítkova blíže do centra Prahy. První zastávkou bude posilovna, která je přímo mezi stadionem Viktoria Žižkov a tramvajovou zastávkou Husinecká. Když si odmyslíme okolní park, který často okupují bezdomovci, tak samotná posilovna je velmi kvalitně vybavená a dokáže pojmout pohodlně i větší počet lidí.

Vybavení: bradla 2x / držadlo na kliky / lavice na kliky a dipy / žebřiny / tyč na vlajku / hrazdy klasické i se sklonem
Povrch: guma
Návštěvnost: vysoká
Free wi-fi: ne

Posilovna na mapě

Hřiště Rajská zahrada

O téhle posilovně jsem neměl sebemenší ponětí, až do doby, než jsem začal sepisovat tento článek. Je docela šikovně schovaná v areálu Rajské zahrady, která přímo sousedí s VŠE. Celý areál s vyhlídkou na pražský hrad, který mimo posilovnu zahrnuje i kavárnu, menší fotbalové hřiště, dětské hřiště a rybníček má danou otevírací dobu.

Vybavení: bradla / hrazda 2x / žebřiny / blíže nespecifikované vybavení
Povrch: guma / štěrk
Návštěvnost: nízká
Free wi-fi: ne

Posilovna na mapě

Fitness park RVL 13

Poslední hřiště není úplně na Žižkově, nicméně se nachází těsně za jeho hranicí v parku Riegrovy sady, proto jsem se rozhodl ho do článku přidat. Posilovna je rozdělená na dvě části, na té menší jsou pouze hrazdy. V druhé části je kombinované stanoviště. Celá konstrukce je šikovně schovaná za vzrostlým křovím, takže si ji možná při své cestě do sadů ani nevšimnete.

Vybavení: lavice na sedy lehy / bradla 2x / hrazdy i se sklonem / žebřiny / lavice na kliky i dipy
Povrch: guma
Návštěvnost: vysoká
Free wi-fi: ano

Posilovna na mapě

Zprvu jsem byl skeptický ke cvičení venku, nyní musím říct, že když jsou fitka otevřené, tak se pravidelně vracím na své oblíbené workoutové hřiště, cvičení na čerstvém vzduchu se nemůže nic vyrovnat.

A co vy, chodíte cvičit ven? Napište nám do komentářů.

Podchod z hlavního nádraží na Žižkov se stal realitou

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Autor článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Vyberte část Prahy