Anytime Carsharing v Praze

Aplikace | Jak používat auta | Ceník | Výhody sdílených aut | Slevový kupón X43LC9

Praha disponuje jednou z nejlepších MHD na světě. Občas nastanou situace, kdy se člověk bez auta neobejde tak lehce, když potřebuje něco většího převézt nebo vyrazit na výlet z města. Já zároveň rád řídím jenom tak bez důvodu, a proto jsem začal hledat, jak svoji potřebu bez nutnosti vlastnit auto v Praze uspokojit.

Jako první jsem vyzkoušel sdílená auta od italské firmy Anytime, která v Praze působí od roku 2019. Ze začátku nabízeli auta Toyota Yaris a vzápětí i model Toyota Corolla Hatchback.

Nabídka sdílených aut

Jako první jsem šel tzv. na jistotu do malého Yarise, abych si vyzkoušel, jak vše funguje a hlavně zjistil, jestli zvládnu po 30 letech řízení s manuálem jezdit s automatem. Byla to moje premiéra. Všechno šlo dobře, auto zůstalo celé a já jsem si až překvapivě rychle na jízdu bez řazení zvyknul.

Anytime postupně do své flotily přidal Corollu ve verzi combi a kompaktní městské SUV Toyta C-HR a C-HR Impress, která je bez polepů upozorňujících na to, že se jedná o sdílené auto. Osobně mám zkušenost se všemi modely. Nejvíce jsem si oblíbil Corollu Hatchback, která jezdí velice svižně, je pohodlná a vyhovuje mi její minutový tarif. Všechny auta mají hybridní pohon s automatickou převodovkou.

Mobilní aplikace Anytime

Co se týče aplikace, ta je přehledná a můžete si v ní nastavit filtr, který vám ukáže pouze určité modely aut. Po kliknutí na auto na mapě se vám zobrazí jeho aktuální stav nabití a cenové tarify. S aplikací jsem měl problém jen 2x, pokaždé se mi nedařilo ukončit jízdu, bylo to frustrující, protože vidíte, jak se vám účtují další peníze. Poprvé nepomáhalo ani restartování aplikace. Zavolal jsem na zákaznickou linku 777 363 363, která je nontsop. Anytime podpora auto na dálku uzamkla a vrátili mi ihned peníze, o které jsem přišel v momentě nefunkčnosti aplikace. Při druhém případu zamrznutí stačilo jen restartovat aplikaci.

Jak používat sdílená auta

Registrace

Nejdříve si stáhnete aplikaci Anytime do svého mobilu, poté vyplníte potřebné údaje:

 • Jméno a příjmení
 • Telefon (na ten vám přijde ověřovací kód)
 • E-mail

Dále je nutné zaslat několik fotek pořízených přímo v nastavení aplikace:

 • Řidičský průkaz z obou stran
 • Občanský průkaz z obou stran
 • Selfie s občanským průkazem

Po vyplnění všech údajů, ověření tel. čísla a zaslání fotek dokladů by měl být váš účet aktivní do 15 minut. Podmínkou pro využívání služeb Anytime je minimální věk 18 let a platné doklady.

Rezervace a kontrola stavu vozidla

Auto si můžete v aplikaci rezervovat na 20 minut zdarma, to je většinou dostatečný čas, abyste se k němu pohodlně dopravili, zároveň vám aplikace ukáže cestu k autu. Následně je důležitá vizuální kontrola stavu auta. Osobně se mi stalo, že auto mělo nabouraný přední nárazník nebo bylo výrazněji poškrábané, protože se mi to nechtělo řešit, tak jsem raději našel jiné auto, nicméně můžete tento stav nahlásit v aplikaci před jízdou, aby se potom na vás nevztahovala případná sankce. Na kontrolu stavu vozidla máte 3 minuty zdarma. Za tu dobu si můžete ještě zkontrolovat, jestli je v přihrádce techničák a třeba spárovat rádio s mobilem. Po potvrzení stavu vozidla se vám začne načítat jízdné podle zvoleného tarifu.

Nastartování

Auto se startuje podržením tlačítka start a zároveň musíte mít nohu na brzdě. U některých aut si můžete i přepínat jízdní režimy, nicméně to třeba u Corolly na výkonu moc nejde poznat.

Parkování

Auta můžete parkovat na všech modrých zónách. Důležité je si v autě nic nezapomenout, případně ztrátu můžete pak nahlásit v aplikaci. Určitě byste neměli nechat otevřená okna, dveře ani kufr a automatická převodovka musí být v poloze „P“. Po zaparkování stačí ukončit jízdu v aplikaci a auto vyfotit, odeslat fotky a ukončit jízdu. Ihned se vám zobrazí konečná cena, která se vám odečte z platební karty.

Tankování a nabíjení

Auta mají v přihrádce CCS kartu, pokud byste potřebovali natankovat. To jsem nikdy nechtěl řešit a věřím, že většina uživatelů toto nevyužije, pokud se nevydají na nějakou delší cestu mimo hlavní město, pro kterou má Anytime výhodné balíčky např. trip do Berlína. U Anytime je tankování zdarma, jen je potřeba dopředu zavolat na 777 363 363.

Ceník sdílených aut

Cenově se půjčení auta pohybuje od 3–8 Kč/min. Kromě minutových tarifů nabízí carsharing
balíčky na delší časové období (hodina, 3 hodiny, den, víkend), u většiny balíčků si musíte platit ujeté kilometry, některé výhodné akce už zahrnují i určitý počet kilometrů v ceně balíčku. Ceny a akce se stále vyvíjejí, aktuální informace o cenách naleznete vždy v aplikaci nebo v ceníku, na webu Anytime.

Výhody a nevýhody sdílených aut

Výhody:

 • Úspora nákladů (amortizace, pojištění, placené parkování, servis, mytí atd.)
 • Více parkovacích míst (velké procento osobních vozidel není využíváno pravidelně a většinu času stojí na místě a zabírají parkovací místa)
 • Ekologie (všechna auta mají hybridní pohon)

Nevýhody:

 • Vzhledem k českým platům se ceny pronájmů stále drží na poměrně vysoké úrovni
 • Aut by mohlo být ve městě víc

Otázek ke sdíleným autům je mnoho, na většinu z nich najdete odpověď v často kladených otázkách.

První jízda zdarma s promo kódem

Pokud si chcete vyzkoušet Anytime zdarma, tak můžete při registraci zadat můj promo kód X43LC9. Získáte 200 bonusových bodů (zhruba 20 minut jízdy zdarma) a mě zároveň obdarujete podobným počtem bodů. Kromě Anytime jsem zatím vyzkoušel i sdílená auta od GreenGo, ale o tom až v samostatném článku.

Podchod z hlavního nádraží na Žižkov se stal realitou
Barbershop SuperHairo

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Autor článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Vyberte část Prahy

Cityhry.cz slevový kód Praha