Kam na kolečkové brusle na Žižkově

Míst pro in-line bruslení na Žižkově moc není. Kam oko dohlédne, jsou často jen strmé kopce a kočičí hlavy. Nicméně i tady se dá najít několikakilometrová trasa s kvalitním betonovým povrchem a převažující rovinou.

Cyklostezka pod Vítkovem

Celá trasa měří podle údajů z mapy.cz 3 km. Ve směru do centra končí na mostě přes Seifertovu ulici v samé blízkosti hlavního nádraží a opačným směrem dojedete velice mírným stoupáním k zastávce Krejcárek, kde trasa po pár desítkách metrů končí pod tramvajovou estakádou Ohrada-Palmovka. Velká část okolí cyklostezky byla v nedávně době zkultivována a doplněná o odpočívadla, dětská hřiště, kamery a WC.

Cyklostezka pod Vítkovem
Zdroj: mapy.cz

Jak se na cyklostezku dostat

Na cyklostezku se dostanete z různých míst. Já doporučuji začít u Tachovského náměstí (zhruba v polovině trasy), kde je zatím provizorní dřevěná lávka a můžete se tady pohodlně a v klidu připravit na jízdu.

Co uvidíte cestou

Určitě nemůžete minout Starý Vítkovský tunel. Jedná se o bývalý železniční tunel z roku 1872. V roce 2010 byla dokončena jeho rekonstrukce na stezku pro chodce a cyklisty. V létě je v tunelu příjemný chládek.

Závěrem

Stezka není extra dlouhá, ale má co nabídnout. V blízkosti Krejcárku nebývá moc rušno, takže si tam mohou v klidu zkoušet své kreace a pilovat techniku jízdy i začátečníci. Ti zkušenější si trasu můžou dát klidně několikrát tam a zpět. Zážitkem je pak jízda za západu slunce, kdy se vám cestou z mírného kopce směrem z Krejcárku otevírá centrum města. Tak neváhejte a vyrazte se projet.

#koleckovebrusle #cyklostezka #zizkov #praha3

Barbershop SuperHairo
Výhledy v Praze, které stojí za to navštívit

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Autor článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Vyberte část Prahy

Cityhry.cz slevový kód Praha