Na Krejcárku se znovu prohánějí tramvaje

Estakáda Krejcárek s délkou 1 450 m, která spojuje Libeň a Žižkov, prošla generální opravou. Od soboty 3. června 2023 se cestující opět dostanou z Palmovky na zastávky Ohrada a Biskupcova tramvajemi. Spolu se spuštěním provozu tramvají přichází také několik dočasných změn v trasách linek č. 7 a 19.

Opravit důležitou spojnici trvalo téměř 15 měsíců. Jednalo se o první důkladnou rekonstrukci po více než 33 letech od doby, kdy byla estakáda vybudována. Úsek na Krejcárku je součástí budoucího tramvajového okruhu.

Rekonstrukcí kromě samotné tratě prošly i zastávky a bylo vyměněno schodiště do ulice Pod Krejcárkem. Na první pohled se zdá, že samotný most zůstal ve stejném stavu, až bližší pohled prozradí, že bylo instalováno nové trolejové vedení v délce téměř 3 km a k němu přibylo 5 nových sloupů. Byly osazeny nové kolejnice a pražce a bylo vysazeno několik nových stromů.

Po nedávném prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše se tak jedná o další ukončený projekt většího rozsahu, který bezesporu přispěje ke zkvalitnění dopravy v Praze.


Zdroj: prazsky.denik.cz

#tramvaj #mhd

Tramvají téměř až do SAPY
Nechte zvonky znít a kochejte se výhledem z Jindřišské věže

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Autor článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Vyberte část Prahy

Cityhry.cz slevový kód Praha