Jedna z nejkrásnějších cyklostezek v Praze

Vydejte se spolu se mnou po cyklostezce z Podolské vodárny až na vlakové nádraží na Zbraslavi. Celá trasa měří 11 km. Po cestě se zastavíme u zajímavých míst.

Začátek trasy

Na cyklostezce jsem už v minulosti jel. Nicméně jsem se tehdy vydal jen do Modřan. Pro začátek trasy jsem tedy záměrně vybral tramvajovou zastávku Podolská Vodárna.

Pro jízdu na kolečkových bruslích, což byl můj dopravní prostředek je to ideální startovací místo. Zrovna tady začíná cyklostezka oddělená od silnice a hned naproti za malou brankou je dětské hřiště s lavičkami, na kterém se můžete v klidu připravit na jízdu.


Žluté lázně

Po několika set metrech jízdy míjím plavecký stadion na Podolí, který je na opačné straně a hned vzápětí se projíždím v těsné blízkosti venkovního areálu Žluté lázně, který je oblíbenou destinací Pražanů pro letní akce a koupání ve Vltavě.

V areálu má zastávku přívoz, který vás může dopravit na opačnou stranu řeky. V samotných Žlutých lázních se nachází různé druhy občerstvení a naproti přes cestu je vyhlášený Gemüse kebab. Jen o pár metrů dál Sauna Spot a luxusní restaurace Soho Restaurant & Lounge.


Branické skály

Zleva sviští tramvaje směr Modřany a pomalu se začínají z okolního terénu vynořovat a stoupat do značné výšky Branické skály s vyhlídkou Dobeška, o které jsem se zmiňoval v článku o pražských vyhlídkách. Následuje svižný sešup dolů, který otevírá úsek stezky, který vede jen několik metrů od Vltavy.


Barrandovské terasy

Hned za Barrandovský mostem se po pravé straně začínají na obzoru rýsovat Barrandovské terasy. Tento komplex budov, který v minulosti sloužil hlavně jako zábavní místo je kulturní památkou a dlouhé roky chátral.

Několik posledních let prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Hotovo má být už v tomto roce a část areálu zůstane přístupná veřejnosti. Zachována bude tehdejší slavná Francouzská restaurace, která se pravděpodobně jen přemění na jiný koncept a zbytek zabere hotel.


Park a workoutové hřiště

Další příležitostí k zastávce je kemp park s ohništěm a workoutovým hřištěm u areálu Ledárny Braník. Já jsem ho využil k rychlému protažení a procvičení, jak můžete vidět na videu pod článkem. 😀

Golfové hřiště

Další část cesty vede skrz golfové hřiště Hodkovičky. Golf jsem nikdy nehrál, takže jsem jen z dálky pozoroval pravděpodobně vytříbenou techniku odpalů místních golfistů a golfistek mezi tím, co se kolem nich občas prohnal typický golfový vozík.


Zvířátka

Když budete mít štěstí, a já ho měl, cestou narazíte na pasoucí se ovce, osly nebo třeba koně. Samozřejmě pěkně schované za ohrádkou. Příjemné zpestření cesty, hlavně pro lidi z města.


Nádraží Modřany

Toto je poslední bod, ze kterého se dá ještě pohodlně vrátit zpátky tramvají do centra. Jestli vás už cesta unavila, tady se ještě můžete rozhodnout to zabalit, jako jsem to minule udělal já. Oproti předchozí cestě jsem měl teď nová kolečka a ty mne poháněla svižně dál.

Občerstvení

Po celé trase je dost příležitostí, kde se občerstvit. Já jsem nakonec využil až při zpáteční cestě Drive Garden, kde mají vynikající plzeň a na požádání vám ji načepují do skla. Pokud preferujete větší soukromí a výhled na řeku, tak pravděpodobně využijete o kousek dál občerstvení U Posledního Kelta.


Pražský okruh

Blížíme se k závěru cesty a nade mnou se tyčí další z mostů, tentokrát ten náležející k Pražskému okruhu. Na něm mě zaujalo nejvíce to, že pod mostem vede visutá lávka pro cyklisty a pěší, která se na jednom napojuje na cyklostezku.


Cíl cesty

A jsem v cíli cesty na nádraží Praha–Zbraslav a jak pevně doufám, tak vy spolu se mnou. Nyní je několik možností, buď se vrátit zpátky stejnou cestou, nebo čekat a nasednout na vlak v opačném směru.

Jak už asi tušíte z pasáže o občerstvení, tak já jsem vybral první možnost. Cesta zpátky se mírně svažuje, což je pomyslný balzám pro unavené nohy. Snad jsem vás dlouhým popisem neunudil k smrti a brzy se vydáte na podobný výlet, který určitě stojí za to.Zdroje: tvarchitect.com/clanek/pokracuje-rekonstrukce-a-dostavba-barrandovskych-teras-hotovo-by-mohlo-byt-v-polovine-pristiho-roku/

#cyklostezka #koleckove-brusle #kolo #beh

Jak získat 30 minut zdarma na Rekola a nextbike?
Z Troji do Klecan. Na kolečkových bruslích

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Autor článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Vyberte část Prahy

Cityhry.cz slevový kód Praha