Z Troji do Klecan. Na kolečkových bruslích

Cyklostezka Praha


Tentokrát se s kolečkovými bruslemi vydávám na opačnou stranu Prahy na cyklostezku k Trojskému mostu. U něj jízdu začínám, a zhruba po 9 kilometrech se otáčím u zdymadla v Klecanech a mířím zpátky na místo, ze kterého jsem vyjel.

Krajina okolo nenuceně ubíhá a já jedu vstříc zážitkům po cyklostezce, která se nachází na pravém břehu Vltavy a kopíruje její tok.

Trojský most

Jeho mostovka s bílým obloukem prošpikovaným ocelovými lany jakoby levitovala nad Vltavou. V nynější podobě byl most veřejnosti zpřístupněn v roce 2014.

U něj zdolávám první metry z určené trasy a k němu se na zpáteční cestě už v podvečerních hodinách opět vracím, aby mne přivítal oděn do zlatých barev, které mu propůjčuje noční osvětlení. Jeho zář v noční hodině, odráží se na vodní hladině.


Vodní slalom

Nedaleko od Trojského mostu hučí a zpěňuje se voda v kanálu pro vodní slalom. Mezi brankami se tady proplétají kajakáři a občas menší raft. Jejich “boj“ s živlem můžete sledovat pohodlně usazeni v látkových křesílkách a pojídat u toho třeba párek v rohlíku a popíjet zlatavý mok z občerstvení s příznačným názvem Slalom. S plným žaludkem se špatně sportuje, a hlavně, ujel jsem teprve několik stovek metrů. Takže jedu dál.


Kousek Zoo

Jakmile projedu pod Trojskou lávkou, začíná se mi po pravé straně objevovat areál pražské Zoo. V dálce není problém rozpoznat hlavní vstup a lanovou dráhu. Zanedlouho se objevují prudké stráně a pavilon Ibisů. Na chvilku se zastavím a sleduji pár opeřenců, který sedí v dálce na větvích stromů a cvakají cosi zobákem. Následuje svižný sjezd z kopce, jednoho z několika na celé trase.


Přívoz Podhoří a Zámky

Cestou míjím dva přívozy, které v pravidelných intervalech pendlují na druhou stranu řeky a zpět. Zdarma se může nalodit každý, kdo má platnou lítačku nebo jízdenku a bez poplatku vám převezou i jízdní kolo.


Psí útulek Troja

Stezka se po mírném stoupání stáčí zpět k řece, ale ještě předtím si nelze nevšimnout útulku a odchytové stanice Troja. Utekl vám pes nebo kočka? Možná bude právě tady. Zároveň si z útulku můžete některé z dlouhodobě osiřelých zvířat adoptovat a udělat tak dobrý skutek.


Hranice Prahy

Překonávám hranice Prahy. Teď můžu říct, že jsem dojel až do Středočeského kraje. Zase takový výkon to nebyl a při jízdě si toho ani nevšimnete. Dorazil jsem k bistru Poutník, které nabízí posezení u vody včetně houpacích sítí.

Tady bych to všem bruslařům doporučil zabalit. Další úsek stezky, a hlavně její povrch není příliš vhodný pro brusle. Na kole nebo pěšky problém mít nebudete.


Vodní elektrárna Klecany

A je to škoda, protože se zhruba po půl kilometru cesta lepší, spolu s tím jak mýjím ceduli s nápisem Klecany. Projíždím parkoviště a těsně za zdymadlem se u autobusové zastávky s výhledem na splav otáčím a vydávám se stejnou cestou zpátky do Prahy.


#cyklostezka #koleckove-brusle #kolo #beh

Jedna z nejkrásnějších cyklostezek v Praze
Nepsaná pravidla pro jízdu v tramvaji. Znáte je?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Autor článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Vyberte část Prahy

Cityhry.cz slevový kód Praha