Zelený klenot Prahy 6. Park a cyklostezka Ladronka

Na Ladronku jsem se vydal ze dvou důvodů. Prvním bylo vyzkoušet zdejší cyklostezku a druhým tradiční pálení čarodějnic. Sedl jsem na metro a dojel až na konečnou zelené linky A do stanice Motol. Stanice byla otevřena teprve v roce 2015 a ústí přímo do Motolské nemocnice.

Z metra do lesa

Jakmile jsem se vypotácel z metra, rozhodl jsem se zkrátit si cestu přes kopec lesíkem směrem ke Kauflandu. Jen tak pro zajímavost, jedná se o největší Kaufland v ČR a cestu k němu označuje cedule připevněná k jednomu ze stromů. Nedaleko od něj nasazuji brusle a pouštím se po cyklostezce. Projíždím tunelem pod ulicí Kukulova a jsem na Ladronce.


Ráj bruslařů

Pro kolečkové brusle je Ladronka jako stvořená. Kvalitní povrch a převážně rovný terén je vhodný pro začátečníky i pokročilé. Stezka se na několika místech větví do stran, to umožňuje najít si klidnější místo pro jízdu. Od jednoho konce na druhý měří trasa nějakých 2,5 km. Délkou je podobná cyklostezce pod Vítkovem na Žižkově a za necelou půl hodinku jsem ji stihnul projet tam i zpět.


Upravený park

Vezměte si deku a do košíčku občerstvení a usedněte na pomyslný zelený koberec. V parku je množství míst k relaxaci na čerstvém vzduchu, ze kterých si vybere opravdu každý. Rovinky i mírné stráně, lavičky s otevřeným prostorem nebo pod stínem stromů.

Zhruba v polovině parku jsem se zastavil u restaurace Usedlost Ladronka. V okolí restaurace se nachází dětské hřiště, venkovní veřejný gril a rozhledna Šiška.

Místo, ve kterém v dnešní době sídlí restaurace má dlouhou historii. Už v roce 1688 koupil pozemek, který byl součástí rozsáhlých vinic italský Hrabě Filip Ferdinand de la Crone, zjednodušeně Lacrone („hrabě z Ladronu“) a nechal na něm postavit zájezdní hostinec. Podle historiků by právě po něm měla být usedlost pojmenována.


Pálení čarodějnic

Ukládám kolečkové brusle do batohu a jdu se podívat na tradiční událost pálení čarodějnic, která je součástí oslav Svatojakubské noci. Cestou potkávám několik lidí v čarodějnických kostýmech. Celou akci provází bohatý hudební program s doprovodnými aktivitami pro děti. Chvilku před setměním se za asistence hasičů zapaluje hranice s čarodějnicí.


Venkovní fitness

Návštěvu Ladronky jsem zakončil ve venkovním fitness The Gym House, které zrovna zavíralo. Přesto byli ochotní mě obsloužit jednou vychlazenou plzní. Ano, čtete správně. Ve fitku si kromě posilování můžete vychutnat alkoholické i nealko nápoje nebo opéct buřta a posedět v rooftop baru. Fitko bývá otevřeno od dubna do října.


Zdroje: ladronka.com, thegymhouse.cz, carodejnice.praha6.cz
#park #cyklostezka

Terminál 2 nabídne pohodlnější odbavení na letišti Václava Havla
Na skok do Filadelfie, potom do lázní. Open House 2023

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Autor článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Vyberte část Prahy

Cityhry.cz slevový kód Praha